08:15 - 15:00

Pirmadienis - penktadienis

"Išmokstame ne tada, kai mus moko. Išmokstame, kai dirbame patys". John Holt

Nesmurtinė komunikacija (NVC)

Šiandien norime pasidalinti viltimi, kad kalbėtis ir taikiai spręsti konfliktus galima išmokti. Išgirsti, pažinti, pasistengti suprasti. Ir būti išgirstam. To Mokykloje „Atradimai“ mokomės nesmurtinės komunikacijos pagalba.

Amerikiečių psichologas dr. Marshall‘as B. Rosenberg‘as sukūrė bendravimo modelį, kurį vadiname nesmurtine komunikacija (Nonviolent Communication arba NVC). Šiuo paprastu 4 žingsnių metodu galima spręsti konfliktus nežalojant vienas kito. Jį galime išmokti visi ir taikyti pačiose įvairiausiose gyvenimo situacijose: su vaikais, tarp sutuoktinių, darbovietėse, su draugais, kaimynais, netgi internete. Ir mokyklose. Patyčios, etiketės, smurtas, nemeilė – visa tai tėra tragiškos nepatenkintų poreikių išraiškos.

Mūsų jausmai priklauso nuo to, ar mūsų poreikiai yra patenkinti. Nepatenkintų poreikių dažnos pasekmės esti pyktis ir reikalavimai. Tad NVC remiasi poreikių atpažinimu. Kaip? Per savęs pajutimą mokomės atpažinti savo poreikius ir kylančius jausmus. Per įsiklausymą į kitą bei ugdantis empatiškumą mokomės suprasti, kokie yra kito žmogaus nepatenkinti poreikiai bei kokie dėl to kyla jausmai. Kai išmokstame atpažinti savo poreikį, galime sąmoningai pasirinkti strategiją jam patenkinti. Kai atpažįstame kito žmogaus poreikį, galime pasiūlyti tokią strategiją, kuri būtų mums priimtina. Nes strategija tėra priemonė kažkokiam poreikiui patenkinti, ir mes galime ją pasirinkti. Priešingai nei poreikį.

Nelengva vaikams išdrįsti kalbėtis, jie neretai priima kaip grėsmę, bijo ir bėga. Siekiame padėti vaikams patirti, kad įmanoma taikiai spręsti konfliktus, įmanoma būti išgirstam, kad nereikia bėgti nuo santykio, verčiau jį auginti. Ir mokomės patys.

Kviečiame susipažinti su nesmurtinės komunikacijos metodu lietuviškai išverstame Dr. Marshall‘o B. Rosenberg‘o seminare. Ačiū už tai mūsų draugams – Švietimo nuotykiams.

https://youtu.be/2TvvniiNTk8?list=PL8SOsopBE_XTpDhAAw4ZVFTAComInc3hD

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *